يکشنبه 29 دي 1398
En
logo
تاریخ : سه شنبه 28 آبان 1398
کد 27764

درکارگاه آموزشی راهکارهای مختلف تامین مالی عنوان شد:

فروش استقراضی؛ یکی از روش‌های جدید تامین مالی

امروزه یکی از روش‌های جدید تامین مالی در دنیا فروش استقراضی است؛ اما تاکنون در کشور ما سازوکار مدونی نداشته و راه‌اندازی نشده است. در این روش ما به فروش اموال دیگران پرداخته، سود کسب می‌کنیم و خرید مجدد را جایگزین آن سود می‌کنیم.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان فرهاد فلاح نژاد، در کارگاه آموزشی راهکارهای مختلف تامین مالی که در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، گفت: روش‌های تامین مالی با دو روش مبتنی بر سرمایه و مبتنی بر بدهی انجام می‌شود.
وی در ادامه ضمن تبیین هر یک از این روش‌ها افزود: اوراق بدهی، نرخ بهره ثابت و سررسید مشخص دارند.
این مدرس دانشگاه حفظ مالکیت و سود باقیمانده و ایجاد سپر مالیاتی را از جمله مزایای روش‌های مبتنی بر بدهی دانست و تصریح کرد: هر چقدر شرکت‌ها سعی کنند دارایی‌های خود را از محل حقوق صاحبان سهام افزایش دهند، بنگاه‌های کم ریسک‌تری محسوب می‌شوند.
فلاح نژاد تاکید کرد: سرمایه‌گذاری بر اساس الگوها در بازار بورس،  بدون تخصص لازم و در نظر گرفتن هدف مشخص از سرمایه‌گذاری عمدتا سودآور نخواهد بود.
وی در ادامه نیاز به وثیقه مکفی، کاهش امکان وام‌گیری، افزایش ریسک نقدینگی و کاهش جریان‌های نقدی آزاد را از جمله معایب روش‌های مبتنی بر بدهی عنوان کرد.
فلاح نژاد با بیان اینکه امروزه روش‌های جدید تامین مالی در دنیا وجود دارد، یکی از این روش‌ها را فروش استقراضی بیان و تصریح کرد: این روش تاکنون در کشور ما سازوکار مدونی نداشته و راه‌اندازی نشده است.
وی گفت: در این روش ما به فروش اموال دیگران پرداخته، سود کسب می کنیم و خرید مجدد را جایگزین آن سود می‌کنیم.
وی با تاکید بر اهمیت نقدینگی گفت: نقدینگی قابل اندازه‌گیری و کاملا ملموس است و انعطاف‌پذیری مالی را افزایش می‌دهد.
فلاح نژاد عدم حفظ مالکیت، مالیات بیشتر و مشارکت در سود باقیمانده را نیز از جمله معایب روش‌های مبتنی بر سرمایه ذکر کرد.