يکشنبه 29 دي 1398
En
logo
تاریخ : دوشنبه 27 آبان 1398
کد 27755

یازدهمین نمایشگاه آسانسور و پله برقی

این نمایشگاه از ۲۸ آبان تا یکم آذرماه در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان برگزار می‌شود

 
مسوول برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه آسانسور و پله برقی در اصفهان گفت: حدود ۴۰ شرکت کننده در این نمایشگاه از استان‌هایی از جمله تهران و مشهد حضور دارند.
به گزارش خبرگزاری ایرنا امیرحسین صادقی در نشست خبری برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه آسانسور، پله برقی، صنایع و تجهیزات وابسته استان اصفهان افزود: با بیان اینکه شرکت‌کنندگان حاضر در این نمایشگاه شرکت‌های بازرگانی هستند، تصریح کرد: این شرکت کنندگان طراح و نصاب آسانسور نیستند، چرا که طبق آیین‌نامه پروانه مونتاژ آسانسور مجوز فروش خدمات، سرویس، نگهداری و فروش در دیگر استان‌ها را ندارند.
مسوول برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه آسانسور و پله برقی اصفهان بیان کرد: خوشبختانه تحریم‌ها سبب رونق تولید توسط تولیدکنندگان ایرانی در کشور شده است.
وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر که تحریم‌ها تشدید شده، درصد تولیدات داخلی افزایش پیدا کرده است و تولیدکنندگان تولیدات خود را چند برابر کرده‌اند و رقابت خوبی با کالاهای خارجی به لحاظ کیفیت داریم.
صادقی با اشاره به اینکه تمام قطعات آسانسور صرفا در داخل تولید نمی‌شود، خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید آسانسور در ایران به ۹۵ درصد رسیده است.
مسوول برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه آسانسور و پله برقی اصفهان با اشاره به کیفیت آسانسورها گفت: در اصل سازنده‌ای که ساختمان می‌سازد، با نوع بودجه خود مشخص می‌کند چه آسانسوری و با چه نوعی نصب کند. از این رو، استانداردهای خاص برای آسانسور تعریف شده که این ها براساس استاندارد ۶۳۰۳ (برای کششی) و ۶۳۰۲ (برای هیدرولیک) است که برگرفته از اروپاست.
وی اضافه کرد: از سال ۸۲ استاندارد آسانسور وارد عمل شد و قبل از آن آسانسورها تحویل سازمان آتش نشانی بود که از آن زمان کیفیت آسانسورها نامعلوم بود.
صادقی با اشاره به مسوولیت‌ شرکت‌های آسانسوری تصریح کرد: باید تمامی آسانسورها استاندارد ادواری دریافت کنند که ضریب ایمنی آسانسور حفظ شود و در آسانسورهای قدیمی بالا برود.
وی گفت: حدود ۸۰ درصد حوادث موجود تحت عنوان سقوط، فوت، شکستگی و جراحت ناشی از بالابرهای آسانسورنما هستند که توسط افراد سودجو به عنوان آسانسور و به دلیل کاهش هزینه به مردم فروخته می‌شود که ۹۰ درصد این ها هیدرولیک هستند.
صادقی اضافه کرد: بین ۳۰ تا ۴۰ درصد آسانسورها هیدرولیک است و قانون استاندارد این نوع آسانسور در کشور تدوین شده اما اجباری نشده است.