جمعه 27 دي 1398
En
logo
تاریخ : يکشنبه 19 آبان 1398
کد 27740

نماینده مردم شهرضا و دهاقان:

طرح تامین آب جنوب استان اصفهان تصویب شد

اجرا و بهره‌برداری از این پروژه نیازمند زمانی حدود 7 سال است
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تامین آب جنوب استان اصفهان در شورای عالی آب تصویب شد.
به گزارش خبرگزاری فارس سمیه محمودی در گفتگویی با اشاره به مشکل آب شرب شهرستان شهرضا اظهار داشت: از ابتدای سال 1395 و با توجه به تنش آبی شدید در جنوب استان اصفهان و به ویژه شهرستان شهرضا به دنبال تأمین آب پایدار بودیم.
وی افزود: پس از جلسات متعدد با کارشناسان استانی و مشاوران وزارت نیرو مقرر شد برای تامین آب شهرستان شهرضا طرحی با عنوان تامین آب شرب جنوب استان اصفهان تعریف شود.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در سال ۱۳۹۶ نیاز آبی این مناطق به میزان ۴۹.۹ لیتر بر ثانیه در سال تایید و برای مشخص شدن منبع آن ابلاغ شد، گفت: از اواخر سال ۹۶ تا مرداد سال ۹۸ جلسات مختلفی برای تعیین تکلیف محل برداشت آب برای شهرستان‌های جنوب استان برگزار و در نهایت شهریور ماه سال جاری قرار بر این شد که تأمین آب شرب این منطقه از خط لوله مشترک انتقال آب به استان‌های کرمان و یزد انجام شود و سرانجام در ١٣ آبان ماه امسال طرح انتقال آب جنوب استان اصفهان در شورای عالی آب تصویب شد.
محمودی با تاکید بر این‌که این طرح به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که در طول خدمت به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای پیگیری شد و به نتیجه رسید، بیان کرد: با تصویب این طرح به طور قطع در آینده مردم جنوب استان اصفهان از نعمت آب باکیفیت و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اجرا و بهره‌برداری از این پروژه نیازمند زمانی حدود 7 سال است.