جمعه 27 دي 1398
En
logo
تاریخ : يکشنبه 19 آبان 1398
کد 27738

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:

رشد 14 درصدی صدور مجوز چاپ کتاب در اصفهان

فروش 6 میلیاردی در نمایشگاه سال گذشته نشان از علاقه مردم اصفهان به کتاب دارد

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: در هفت ماهه سال 98 تعداد 1087 مجوز چاپ کتاب صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 14 درصدی را نشان می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان حجت‌الاسلام محمد علی انصاری در مراسم افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان اظهار کرد: چرخه نشر بسیار ارزشمند است و از اولین سرمایه این صنعت که فکر تولیدکننده اثر است تا توزیع کنندگان این اثر که کتابفروشان هستند، بر محور کتاب‌خوان‌ها فعالیت می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: ارزیابی هر جامعه‌ای بر اساس میزان علاقه افراد به کتاب است و این نقش در آینده نیز پررنگ‌تر می‌شود. اولین آیه‌ای که بر پیامبر نازل شد، خواندن بود و در مکتب اسلام به قلم قسم یاد شده است.
وی تصریح کرد: حوزه نشر و کتاب در اصفهان پررونق اما پرنقص است، در استان اصفهان 400 ناشر حضور دارند که 290 ناشر فعال محسوب می‌شوند و قریب به 180 کتابفروشی در سطح استان اصفهان فعالیت می‌کنند.
انصاری خاطرنشان کرد: در هفت ماهه سال 98 تعداد 1087 مجوز چاپ کتاب صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 14 درصدی را نشان می‌دهد.
انصاری ادامه داد: نمایشگاه کتاب رویدادی است که یک استان را به فضایی برای گرایش به کتاب و مطالعه تبدیل می‌کند و فروش 6 میلیاردی در نمایشگاه سال گذشته نشان از علاقه مردم اصفهان به کتاب دارد.
وی افزود: بر اساس یک سیاست کلی جمهوری اسلامی برگزاری نمایشگاه‌ها را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم و این سیاست را در جشنواره تئاتر نیز اجرایی کردیم.
چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان  از 18 تا 23 آبان از ساعت 9 ال 20 در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی کتاب اصفهان برپاست.