يکشنبه 29 دي 1398
En
logo
تاریخ : شنبه 18 آبان 1398
کد 27736

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی:

تولید یک میلیون تن انار در ایران

جهاد کشاورزی آمادگی دارد برای سیستم‌های نوین آبیاری، سایه‌بان و فرآوری محصولات تسهیلات مناسبی ارایه دهد

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: سالانه حدود یک میلیون تن انار در ایران تولید می‌شود.
به گزارش خبرگزاری  فارس از نطنز محمدعلی طهماسبی در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره انار بادرود اظهار داشت: کشور ایران به لحاظ تولید انار یکی از کشورهای پیشرو جهان است و با وجود بیش از 720 رقم مختلف تولیدی انار سالانه یک میلیون تن انار در ایران تولید می‌شود.
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: موضوعی که سبب دغدغه کشاورزان شده، ضایعات انار است که عمده این ضایعات به خاطر کرم گلوگاه، آفتاب سوختگی و یخ‌زدگی است.
وی با بیان این‌که کرم گلوگاه انار که در کنار موضوعات دارویی، همت جمعی می‌طلبد و خود کشاورزان هم باید همکاری کنند، افزود: برای آفتاب سوختگی هم وزارت جهاد کشاورزی، تسهیلات مناسبی به کشاورزان ارایه می‌دهد که در این زمینه آماده ارایه تسهیلات هستیم.
طهماسبی با بیان این‌که برای پایین آمدن هزینه‌های جاری برای کشاورزان و عدم ریزش قیمت خرید انار توسط خریدار باید تعاونی و اتحادیه‌هایی در منطقه تشکیل شود، بیان کرد: جهاد کشاورزی آمادگی دارد برای سیستم‌های نوین آبیاری، سایه‌بان و فرآوری محصولات تسهیلات مناسبی ارائه دهد.
فریبا رحمان‌پور مشاور وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در امور بانوان و خانواده در ادامه جلسه با بیان این‌که اصالت و حفظ میراث ارزشمند و پاسداشت یاقوت سرخ کویر (انار) توسط مردمان نجیب و سختکوش بادرود به خوبی حفظ شده است، خاطرنشان کرد: به زودی رب انار بادرود در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ثبت ملی و به نام این شهر می شود.