شنبه 16 آذر 1398
En
logo
تاریخ : پنجشنبه 16 آبان 1398
کد 27733

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت:

انتخاب 62 واحد صادرکننده نمونه  1397 استان اصفهان  

از ۶۲ واحد منتخب، 2 واحد در سطح ملی، 29 واحد نمونه استانی و 31 واحد قابل تقدیر هستند

 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در آخرین جلسه انتخاب صادرکنندگان نمونه استانی در سازمان صمت گفت: با بررسی‌های انجام شده توسط کمیته فنی از ۶۲ واحد منتخب، 2 واحد در سطح ملی، 29 واحد نمونه استانی و 31 واحد قابل تقدیر هستند که در آذر ماه طی مراسمی معرفی می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، ایرج موفق در این جلسه گفت: حداقل امتیازات بر اساس شاخص‌های تعیین شده از سوی سازمان توسعه تجارت ۳۸۰ امتیاز بوده و تعداد ۷۷ شخصیت حقیقی و حقوقی در طرح فراخوان ثبت نام کردند که بالاترین امتیاز ۷۹۰ بوده است.
وی گفت: تعداد ۶۲ واحد حقیقی و حقوقی منتخب در این دوره برای سال ۹۷ حایز تقدیر هستند.
موفق در ادامه از تشکیل کارگروه منتخب درخصوص چرایی عدم حضور صادرکنندگان در طرح فراخوان و آسیب شناسی موضوعی متشکل از اتاق‌های بازرگانی و خانه صنعت، معدن و تجارت استان و کارشناسان مستقل خبر داد و از کارگروه خواست ضمن بررسی موضوعی راهکارهای پیشنهادی را ارایه دهند.
وی گفت بیش از ۱۱۰۰ واحد صادرکننده در استان وجود دارد که طبق آمار غیررسمی گمرک ۷۰۰ واحد در گمرک اصفهان اعلام ثبت مبدا کردند.
 موفق تصریح کرد: آیین تقدیر از صادرکنندگان در آذرماه و در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی اصفهان با حضور مقامات کشوری و استانی مانند هر سال برگزار میشود .