يکشنبه 29 دي 1398
En
logo
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398
کد 27731

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

احداث آزادراه نطنز ـ اردکان

این پروژه با سرمایه‌گذاری مشترک بخش خصوصی و دولتی اجرایی می‌شود
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به احداث آزادراه نطنز- اردکان گفت: ۱۵۰ کیلومتر این مسیر تا شهرستان نایین در چند نوبت به فراخوان گذاشته شده و این پروژه با سرمایه‌گذاری مشترک بخش خصوصی و دولتی احداث می‌شود.
به گزارش تسنیم حمیدرضا امیرخانی در گفتگویی درخصوص پروژه‌های راه و شهرسازی در حوزه شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک اظهار داشت: 32 کیلومتر پروژه راهسازی نایین‌- انارک آماده بهره‌برداری است و در نخستین فرصت با تنظیم صورتجلسات مربوطه تحویل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و پلیس راه می‌شود.
وی افزود: نواقص جزیی مورد اشاره این پروژه شامل گاردریل مورد نیاز نصب در محل پل‌ها تا یک‌ماه آینده و با اعتباری معادل 5 میلیارد ریال از محل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور مرتفع می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان درخصوص محور جندق به مصر نیز گفت: طول کل محور 46 کیلومتر است که در 4 قطعه 10 و 12 کیلومتری تعریف شده  که 12 کیلومتر در سال های قبل به بهره‌برداری رسیده و 12 کیلومتر دیگر در حال احداث است و تا پایان سال تکمیل و باقیمانده 22 کیلومتر در اسرع وقت به مناقصه گذاشته می‌شود.
وی بیان کرد: پروژه مشجری به چوپانان از طرح کلی باند دوم نایین‌-انارک‌- خور‌- طبس نیز از جمله پروژه‌هایی است که مطالعات فاز اول آن انجام و مطالعات فاز دوم برای تصویب به وزارت متبوع ارسال شده که امید است تا 20 روز آینده مجوز برگزاری مناقصه آن اخذ شود و به مرحله اجرا برسد.
امیرخانی درخصوص محور چوپانان به سه راهی جندق تصریح کرد: 30 کیلومتر مسیر از محل اعتبارات بزرگراه اردکان- جندق- چوپانان در نظر گرفته شده که مطالعات فاز یک آن رو به اتمام است و به‌زودی اجرایی می‌شود.