جمعه 22 آذر 1398
En
logo
تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1398
کد 27729

کسب مقام نخست دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقات بین‌المللی حل مساله آمریکا

تیم دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌های دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقات بین‌المللی حل مساله در حوزه حمل و نقل ریلی و نیز در رقابت پوستر مقام نخست را به دست آورد
این مسابقه علمی هر سال ۲۰ تا ۲۳ اکتبر  و با رقابت ۵۳ تیم از کشورهای مختلف جهان در سیاتل آمریکا برگزار می شود
 
تیم دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌های دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقات بین‌المللی حل مساله در حوزه حمل و نقل ریلی و نیز در رقابت پوستر مقام نخست را به دست آورد.
به گزارش ایسنا برترین‌های نهایی مسابقات بین‌المللی حل مساله در حوزه حمل و نقل ریلی( RAS 2019   INFORMS)   در نشست سالانه مؤسسه تحقیق در عملیات و علم مدیریت که معتبرترین ارگان تحقیق در عملیات (Operations Research)  در دنیاست و همه ساله با حضور بیش از 7 هزار نفر از محققان و شرکت‌های بزرگ صنعتی و خدماتی برجسته از سراسر دنیا برگزار می شود، به رقابت پرداختند.
در این نشست و مسابقه علمی که ۲۰ تا ۲۳ اکتبر ۲۰۱۹ و با رقابت ۵۳ تیم از کشورهای مختلف جهان در سیاتل آمریکا برگزار شد، تیم دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌های دانشگاه صنعتی اصفهان متشکل از پوریا ارسلانی (دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌ها)، محمد رئیسی نافچی (عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌ها) و وحید فامیل دردشتی (پژوهشگر مرکز CIRRELT کانادا) به مقام نخست این رقابت ها دست یافت.
همچنین در رقابت پوستر (۲۰۱۹RAS  ) این نشست بین‌المللی، پس از راهیابی ۱۵ پوستر به مرحله نهایی، تیم دانشکده مهندسی صنایع و سیستم های دانشگاه صنعتی اصفهان موفق شد رتبه نخست این رقابت را نیز کسب کند.
مسابقات بین‌المللی حل مساله در حوزه حمل و نقل ریلی از سال ۲۰۱۰ و به صورت سالیانه برگزار می‌شود و این برای اولین بار است که یک تیم از دانشگاه‌های ایران موفق به کسب چنین مقامی در مسابقات با این سطح می‌شود.