شنبه 16 آذر 1398
En
logo
تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1398
کد 27726

مدیر بازرسی و نظارت اصناف اصفهان

فعالیت بالغ بر ۹۵۰ واحد کسب و کار مجازی در استان اصفهان

در تمام کشور اتحادیه‌ها باید واحدی به عنوان کسب و کار مجازی داشته باشند

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان با اشاره به فعالیت بالغ بر ۹۵۰ واحد کسب و کار مجازی در اصفهان گفت: اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی تنها مرجع رسیدگی به شکایات اینترنتی است.
به گزارش خبرگزاری مهر جواد محمدی فشارکی در گفتگویی با اشاره به فعالیت بالغ بر ۹۵۰ کسب و کارمجازی در استان اصفهان و ۶۰۰ واحد کسب و کار مجازی در شهرستان اصفهان اظهار داشت: در اواخر سال ۱۳۹۶ اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در تهران تشکیل شد و این اتحادیه تنها مرجع رسیدگی به کسب و کارهای اینترنتی در کشور است.
وی افزود: در ابتدا قرار بود که اتاق اصناف در هر شهرستان، پروانه کسب برای فعالان کسب و کارهای مجازی صادر کند اما با تاسیس اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، هرگونه فعالیت در فضای مجازی زیر نظر این اتحادیه در آمد.
عدم تخصص و نظارت یک اتحادیه بر تمام صنوف مجازی
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان با آسیب شناسی سپردن کسب و کارهای مجازی زیر نظر یک اتحادیه ادامه داد: به نظر ما در تمام کشور اتحادیه‌ها باید واحدی به عنوان کسب و کار مجازی داشته باشند زیرا یک اتحادیه کشوری نمی‌تواند تخصص کافی و نظارت تام بر تمام کسب و کارهای فعال در کشور داشته باشد.
وی با آوردن مثالی ادامه داد: فردی در زابل فرشی را از طریق مجازی خریداری می کند اما موقع دریافت کالا متوجه می‌شود که کالای دریافتی با کالای سفارشی متفاوت است. حال باید خریدار این فرش را به تهران پست کند و شکایتش را مطرح کند. از یک سو، باید شانس بیاورد که علی رغم هزینه پست، کالای خریداری شده به سلامت به مقصد برسد و از سوی دیگر نیاز است که در اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی کارشناس متخصص حاضر باشد و به شکایت رسیدگی کند و نظر نهایی را اعلام کند.
تعریف بسته کسب و کار مجازی برای هر صنف
محمدی فشارکی با بیان اینکه اتحادیه کشوری کسب و کار مجازی نمی‌تواند در تمام زمینه‌های مختلف کسب و کار متخصص باشد، تصریح کرد: اگر در هر اتحادیه‌ای بسته‌ای به عنوان کسب و کار مجازی تعریف شود، می‌توان ریسک شکایت را کاهش داد.
وی با اشاره به اینکه به شکل میانگین، هفته‌ای دو شکایت در استان اصفهان از کسب و کار مجازی می‌شود، گفت: با توجه به اینکه تنها مرجع رسیدگی به شکایات از کسب و کار مجازی، اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی است، بنابراین ما شاکیان را به سامانه رسیدگی به شکایات کسب و کار مجازی هدایت می‌کنیم و اتحادیه کشوری پاسخگوی شکایات خواهد بود.