جمعه 22 آذر 1398
En
logo
تاریخ : شنبه 11 آبان 1398
کد 27721

مدیرکل اداره نظارت ارز بانک مرکزی:

از ابتدای سال جاری تمامی ثبت سفارش‌ها بانکی است

تامین ارز این ثبت سفارش‌ها می‌تواند از محل صادرات، سامانه نیما یا سپرده‌گذاری ارزی انجام شود
 
در نشستی که با حضور مدیرکل اداره نظارت ارز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان، مدیرکل گمرک استان اصفهان، تعدادی از اعضای هیات نمایندگان و اعضای اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، مشکلات ارزی جمعی از فعالان اقتصادی استان در حوزه تخصیص ارز مطرح و پیگیری‌های لازم در راستای حل این مشکلات انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان امیر حسین شکوهی در این نشست تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تمامی ثبت سفارش‌ها بانکی است.
مدیرکل اداره نظارت ارز بانک مرکزی افزود: تامین ارز این ثبت سفارش‌ها می‌تواند از محل صادرات، سامانه نیما یا سپرده‌گذاری ارزی انجام شود؛ البته تنها افرادی مشمول دریافت ارز خواهند بود که بدهی بانکی و تعهدهای ارزی ایفا نشده، نداشته باشند.
وی همچنین تصریح کرد: همه صادرکنندگان ملزم به بازگرداندن ارز صادراتی خود به کشور هستند.
در این نشست حمیدرضا قلمکاری نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: امیدواریم با ساز و کارهای ایجاد شده در اتاق اصفهان مانند تشکیل میز اتاق در بانک مرکزی؛ فضای هم‌اندیشی لازم برای بررسی و رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان که به ایجاد چالش برای تولید و صادرات منجر شده، فراهم شود.
رسول کوهستانی مدیرکل گمرک اصفهان نیز از آمادگی گمرک استان برای همکاری با فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان به منظور تسهیل در صادرات کالا یا واردات مواد اولیه مورد نیاز خبر داد و تصریح کرد: با توجه به چالش‌های موجود در زمینه انتقال ارز، اگر مبحث ارز صادراتی تسهیل نشود، بازگشت حداکثری ارزهای صادراتی به کشور محقق نخواهد شد.
در ادامه این جلسه، مشکلات تعدادی از اعضای اتاق و فعالان اقتصادی استان در حوزه تخصیص ارز مطرح و پیگیری‌های لازم برای رفع آنها انجام شد.