جمعه 27 دي 1398
En
logo
تاریخ : شنبه 11 آبان 1398
کد 27719

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان

پیش‌بینی اجرای ۳۰ پارکینگ در اصفهان تا 2 سال آينده

با تامین منابع مالی مورد نياز براي احداث پارکينگ‌ها، عمليات احداث آنها در سال آينده آغاز شود

 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: پیشنهاد احداث ۳۰ پارکینگ مصوب در سطح مناطق ۱۵ گانه تا 2 سال آینده ارایه شده که زمين آنها کاربري مصوب را دارد.
به گزارش ایمنا علیرضا صلواتی در گفتگویی اظهار کرد: یکی از سیاست‌های نادرست شهرهای کشور در چند دهه گذشته ايجاد پارکينگ در مرکز شهر با هدف كاهش مشكلات ترافيكي بوده؛ غافل از آنكه اين سياست براساس نوع نگرش خودرومحورانه بوده است.
وی افزود: بی‌شک هرچه جذابیت‌های سفر به مرکز شهر با خودروی شخصي بيشتر و امکانات و زيرساخت‌هاي لازم فراهم شود، به افزايش حجم سفر شهروندان با استفاده از خودرو کمک شده است؛ درحالي كه بايد آنها را به استفاده از حمل ونقل عمومي و پاك تشويق كرد.
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان ادامه داد: نتیجه اجرای سیاست احداث پارکینگ، خيابان و تقاطع غيرهمسطح در مرکز شهر اين بوده که امروزه ترافيک كلانشهر تهران به مرز قفل شدن نزديك شده و كلانشهر اصفهان نيز به تدريج به سمت و سوي شرايطي مشابه تهران پيش مي‌رود.
وی با بیان اینکه پارکینگ‌ها باید در مبادي ورودي شهر و در مجاورت ايستگاه‌هاي مترو و اتوبوس احداث شود، گفت: احداث پارکينگ در اين محل‌ها شهروندان را به پارک خودرو در پارکينگ‌هاي احداث شده و انجام ادامه سفر درون شهري با استفاده از وسايل حمل ونقل عمومي نظير مترو و اتوبوس ترغيب مي‌كند.
صلواتی افزود: در حال حاضر پارکینگ‌هایی در مجاورت پایانه‌هاي صفه، عاشق آباد و کاوه براي استفاده شهروندان احداث شده و ظرفيت مورد نياز براي پارک خودروها موجود است.
وی با بیان اینکه اولویت احداث پارکینگ در مناطق ۱۵‌گانه مشخص شده است، اظهار کرد: در منطقه 1 در محور «خيابان‌هاي صاحب روضات، مسجد سيد و شمس‌آبادي»، منطقه 2 «ميدان جمهوري اسلامي»، منطقه 3 «ميدان شهدا و ميدان احمدآباد ابتداي خيابان بزرگمهر، خيابان علامه مجلسي و خيابان فردوسي»، منطقه 4 در « مجتمع اداري اميرکبير»، منطقه 5 «خيابان نظر»، منطقه 6 «پاركينگ گلستان شهدا و لسان الارض»، منطقه 7 «تقاطع ۲۵ آبان در مجاورت ايستگاه مترو و ميدان قدس در مجاورت بيمارستان فيض»، منطقه 8 در «خيابان كاوه در مجاورت بيمارستان سوانح و سوختگي، خيابان‌هاي رباط و جابر انصاري»، منطقه ۱۰ در «خيابان پروين اعتصامي ابتداي لاله، خيابان عسكريه»، منطقه ۱۱ «خيابان شريف شرقي»، منطقه ۱۲ «خيابان شهيد مطهري»، منطقه ۱۳ «بلوار كشاورز، سه راه سيمين و شهرك ولي عصر در مجاورت بيمارستان ميلاد»، منطقه ۱۴ «در خيابان زينبيه تقاطع عاشق اصفهاني»، منطقه ۱۵ «خيابان جي، ميدان امام خميني اولويت اول مجاورت ساختمان شهرداري و اولويت دوم غرب ميدان امام خميني» پاركينگ‌هاي مشخص شده در مناطق ۱۵ گانه شهر به شمار مي‌روند.
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان در بودجه ۹۹ برای احداث پارکینگ‌ها ردیف اعتباری مورد نياز در نظر گرفته مي‌شود، تصريح کرد: در مجموع پيشنهاد احداث ۳۰ پارکينگ مصوب در سطح مناطق ۱۵ گانه ارايه شده که كاربري مصوب را دارد و بايد تامين اعتبار آنها انجام و احداث شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با تامین منابع مالی مورد نياز براي احداث پارکينگ‌ها، عمليات احداث آنها در سال آينده آغاز شود