شنبه 16 آذر 1398
En
logo
تاریخ : شنبه 11 آبان 1398
کد 27715

نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان:

عملکرد مطلوب دولت در حمایت از صنایع

نقدینگی، سرمایه در گردش و بازاریابی، مهم‌ترین مشکل صنایع است

نایب رییس  اتاق بازرگانی اصفهان گفت: عملکرد دولت در حمایت از صنایع، تولیدکنندگان و کارخانجات به طور نسبی مطلوب است و باید این گونه حمایت‌ها گسترش پیدا کند.
به گزارش ایرنا بهرام سبحانی در گفتگویی افزود: اتفاق‌های خوبی در این دولت افتاده است و با مدیریت صحیح و حمایت از تولیدکنندگان، چرخ صنایع و کارخانه‌ها بهتر می‌چرخد.
وی با بیان اینکه دولت باید در راستای کمک به تولیدکنندگان، هرچه در توان دارد به کار گیرد، افزایش سقف تسهیلات برای سرمایه در گردش، بخشودگی جرایم مالیاتی و حمایت از صنایع داخلی با گذاشتن تعرفه روی واردات را از مهم‌ترین اقدام‌های دولت در راستای حمایت از صنایع توصیف کرد.
نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: دولت به خوبی متوجه مشکلات صنایع شده و صدور بخشنامه‌ها و مصوبه‌ها در راستای رونق تولید راهگشا بوده است.
وی ادامه داد: مشکلات صنایع از طریق تشکل‌ها، اتاق بازرگانی و یا مکاتبه واحدهای مختلف با سازمان‌های مربوطه از جمله صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی به دولت اعلام شده است.
نقدینگی، سرمایه در گردش و بازاریابی، مهم‌ترین مشکل صنایع است
نایب رییس اتاق بازرگانی  اصفهان، نقدینگی، سرمایه در گردش و بازاریابی را در زُمره مهم‌ترین مشکل صنایع اعلام و خاطرنشان کرد: سیستم‌های دولتی همچون بانک‌ها، تسهیلات بانکی، تامین منابع مالی برای سرمایه در گردش و مسایلی مانند تامین اجتماعی، دارایی و مالیات از دیگر مسائل صنایع و تولیدکنندگان است.
وی ادامه داد: اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی سعی کرده است با برگزاری جلسه‌های مشترک با مسوولان بانک‌ها و مدیران اداره‌های دولتی همچون تامین اجتماعی و دارایی، مسایل صنعتگران را برطرف کند.
سبحانی اضافه کرد: صنعتگران اصفهانی مسایل خود را در نشست‌هایی با وزیر اقتصاد و دارایی و رییس کل بانک مرکزی مطرح کردند و این مشکلات تا حد امکان با هماهنگی مدیریت اتاق بازرگانی برطرف شده است.
به گفته وی، مقداری از مشکلات صنایع هم به شرایط کلی کشور وابسته است که در بعضی موارد رکود و نبود بازار و تحریم‌، مسایلی را برای صادرات محصولات کارخانه‌ها ایجاد کرده است که باید راهکارهای مناسبی برای گذر از این مسایل درنظر گرفت.