جمعه 27 دي 1398
En
logo
تاریخ : پنجشنبه 9 آبان 1398
کد 27713

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته استان اصفهان:

اشتغال یک هزار و 427 نفر از مددجویان استان اصفهان در 5 ماه گذشته

بیش از ۲۷ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال توسط کمیته امداد در استان پرداخت ‌شده است

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته استان اصفهان گفت: یک هزار و 427 نفر از مددجویان و نیازمندان اصفهانی در 5 ماه گذشته با دریافت وام قرض‌الحسنه و خدمات کاریابی کمیته امداد اصفهان صاحب شغل شدند.
به گزارش خبرنگار فارس بهرام سوادکوهی در گفتگویی با بیان اینکه کمیته امداد از سالیان پیش تاکنون به دنبال کاهش فقر و توانمند‌سازی قشر ضعیف جامعه بوده است، اظهار کرد: مهم‌ترین موردی که وضعیت اقتصادی خانواده را تعیین می‌کند، اشتغال است؛ از این رو، این نهاد کوشیده است تا بتواند در این راستا خدمات مناسبی ارائه دهد و خدمات این نهاد برای اشتغال مددجویان در سه عرصه آموزش، کاریابی و پرداخت وام اشتغال تعریف می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته استان اصفهان افزود: به غیر از سالمندان و افرادی که توانایی کار کردن ندارند، بقیه مددجویان به سمت اشتغال و خودکفایی هدایت می‌شوند.
پرداخت بیش از 27 میلیارد تومان وام اشتغال
وی بابیان اینکه این نهاد در سال گذشته، 122 میلیارد تومان وام اشتغال به نیازمندان اصفهانی کمیته امداد برای ایجاد 7 هزار و 61  شغل به مددجویان و نیازمندان مستعد پرداخت کرد، متذکر شد: در 5 ماه گذشته نیز بیش از ۲۷ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بدین منظور توسط کمیته امداد در استان اصفهان پرداخت ‌شده که به ایجاد حداقل یک هزار و 348 شغل برای نیازمندان و مددجویان دریافت‌کننده منجر شده است.
سوادکوهی تصریح کرد: پرداخت وام قرض‌الحسنه اشتغال در این مدت عمده‌ترین سهم در ایجاد اشتغال مددجویان را داشته است و این وام‌ها از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها، صندوق توسعه ملی و همچنین صندوق امداد ولایت تأمین اعتبار شد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت‌های این نهاد برای ایجاد اشتغال، به پرداخت وام محدود نمی‌شود و کمک به حرفه‌آموزی مددجویان، تعامل با کارفرمایان، کارآفرینان و صاحبان صنایع در کنار فعالیت‌های کاریابی از دیگر خدمات عمده کمیته امداد اصفهان برای توانمندسازی جامعه تحت حمایت خود است، خاطرنشان کرد: در این مدت علاوه بر اشتغال ایجاد شده از مسیر پرداخت وام، ۷۹ نفر نیز به‌واسطه فعالیت کاریابی کمیته امداد اصفهان صاحب شغل شدند.
بهره‌مندی بیش از 747 مددجوی اصفهانی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
وی با مهم دانستن ایجاد بستر مناسب برای انتقال دانش فنی و مهارت‌های موردنیاز جامعه به مددجویان تحت حمایت این نهاد، عنوان کرد: با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان بیش از ۷۴۷ نفر از مددجویان و فرزندان آن‌ها از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در 5 ماه ابتدایی سال جاری بهره‌مند شدند و مقدمات ورود پایدار آن‌ها به بازار کار فراهم شد.