پنجشنبه 25 مهر 1398
En
logo
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1398
کد 27651

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه:

​​​​​​​تفاهم نامه فولاد مبارکه با بخش خصوصی برای تامین مواد اولیه

معاونت معدنی در ساختار فولاد مبارکه  ایجاد می شود
 
  معاون تکنولوژی فولاد مبارکه از آمادگی این شرکت  برای تامین مواد اولیه و  امضای تفاهم نامه با بخش خصوصی استان اصفهان خبر داد.  
سید مهدی نقوی در جلسه کمیته کانی های فلزی و غیرفلزی کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد:با امضای این  تفاهم نامه می توانیم  بخشی از مواد اولیه معدنی مورد نیاز را از معادن استان تامین کنیم.
وی بر اهمیت تکمیل  زنجیره ارزش تولید  شامل خرید مواد اولیه، خط تولید و محصول نهایی از سوی واحدهای صنعتی و معدنی استان تاکید و تصریح کرد: برقراری رابطه برد - برد در واحدهای صنعتی و معدنی استان باید بگونه ای باشد که مصالح و منافع هر دو طرف  در نظر گرفته شود.
 نقوی از تشکیل معاونت معدنی در شرکت فولاد مبارکه اصفهان خبر داد و گفت: پس از  بررسی های شواری معاونین برای تامین مواد اولیه  معدنی،تشکیل معاونت معدنی مورد تصویب قرار گرفت.
وی با اشاره به موضوع  تهاتر محصولات فلزی با  طلب بستانکاران شرکت فولاد مبارکه گفت: این روش به ضرر سیستم بازاریابی و فروش مجتمع های بزرگ است چون فعالیت واحدهایی که مواد اولیه از آن ها تامین می شود فروش محصولات نهایی ما نخواهد بود و  قیمت محصولات فلزی را به  حداقل می رساند .
وی تاکید کرد: با خرید مواد اولیه از واحدهای استانی به قیمت معقول هم واحدهای مصرف کننده منتفع می شوند و  هم تولید کننده می تواند ریسک بازگشت ارز در شرایط تحریم را به حداقل برساند.
علیرضا رستگار دبیر کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست  به طرح الحاق ماده 14 مکرر معادن اشاره کرد و گفت: با توجه به گزارش های کارشناسی، وضع این ماده با توجه به مشکلات موجود زمینه جذب سرمایه گذاری در بخش معادن را فراهم نمی کند .
امیرحسین خزدوز مسوول کمیته کانی های فلزی و غیرفلزی کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست تهیه مواد اولیه، مصرفی و ابزارآلات واحدهای بزرگ صنعتی را قابل تامین در داخل استان دانست.
وی افزود: قیمت گذاری های مناسب در بازار داخل  برای تولیدکننده ها امکان پذیر نیست و ترجیح می دهند که محصولات خود را صادرکنند زیرا فروش در بازار داخلی طولانی مدت یا  به صورت دریافت محصولات تولیدی است ولی در صادرات فروش  محصولات نهایی به قیمت صادراتی و ارزی است .