جمعه 26 مهر 1398
En
logo
تاریخ : شنبه 13 مهر 1398
کد 27648

 مشاور ارشد اتحادیه پوشاک کشور:

برگزاری نمایشگاه هنر صنعت مد در اصفهان؛دی 98

5/2 میلیون دستگاه چرخ خیاطی در منازل، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها وجود دارد

مشاور ارشد اتحادیه پوشاک کشور گفت: برگزاری مطلوب و گسترده نمایشگاه هنر صنعت مد در اصفهان، بهترین فرصت برای رونق‌بخشی به بخش‌های مربوط است.
به گزارش ایرنا حمیدرضا نیک‌طبع در گفتگویی با اشاره به برنامه‌ریزی این اتحادیه برای برگزاری نمایشگاه صنعت هنر مد در دی ماه امسال در اصفهان افزود: برای برگزاری چنین نمایشگاهی حضور گسترده شرکت‌های تولید پوشاک و صنایع نساجی اصفهان و همچنین، حمایت مسوولان اجرایی استان برای برپایی این نمایشگاه از تبلیغ تا اجرا نیاز است.
وی اظهارداشت: برای این منظور از هم اکنون باید کارگروهی در استان با حضور اتحادیه‌ها و انجمن‌های فعال صنعت نساجی و پوشاک تشکیل شود تا خروجی و بازخورد این نمایشگاه بتواند به رونق تولید پوشاک در استان منجر شود.
دبیر کارگروه صنعت مد و لباس کشور افزود: تجربه برپایی نمایشگاه های پوشاک به ویژه در اصفهان نشان داد که پیشکسوتان این عرصه خود را کنار می‌کشند و شرکت های تولیدی فعال حضوری کمرنگ دارند و از این ظرفیت بهره لازم را نمی‌برند.
توجه به مطالبه‌گری مشتری و قوانین استاندارد در حوزه مد و لباس ضروری است
مشاور ارشد اتحادیه پوشاک کشور تاکید کرد: توجه به ذائقه و مطالبه‌گری مشتری و تولید براساس چهارچوب قوانین و استانداردهای پوششی کشور، در عرضه و رونق فروش پوشاک بسیار موثر است.
وی با اشاره به اینکه برخی کشورها با نیازسنجی از میزان استقبال مردم کشور از کالاهای خاص به تولید و واردات آن در کشور اقدام می‌کنند، گفت: تولیدکنندگان با بی‌توجهی به نیازسنجی و حضور پررنگ در عرصه عرضه و تنوع‌بخشی به تولیدات خود، زیان می کنند.
نیک طبع، برپایی نمایشگاه صنعت هنر مد را فرصتی برای بیان گفتگو، تبادل افکار، بیان چالش‌ها و دستیابی به راهکارهای لازم در زمینه تولیدات کشور برشمرد.
یک دستگاه چرخ خیاطی می‌تواند اشتغالزایی ایجاد کند
دبیر کارگروه صنعت مد و لباس کشور به نقش یک دستگاه چرخ خیاطی در کارآفرینی، اشتغالزایی و رونق اقتصادی اشاره و تاکید کرد: در این راستا هر کس در خانه می‌تواند با تولید و طراحی پوشاک متناسب با نیاز جامعه، به تولید و اقتصاد خانواده و جامعه رونق ببخشد.
نیک‌طبع افزود: براساس اعلام اتحادیه فروشندگان چرخ خیاطی، اکنون 5/2 میلیون دستگاه چرخ خیاطی در منازل، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها وجود دارد که در صورت کارایی درست می‌تواند صنعت پوشاک را متحول کند.
وی یکی از چالش‌های صنعت پوشاک را نداشتن ضمانت پس از فروش و نزدن نشان و آرم شرکت تولیدی به عنوان هویت و برند پوشاک عنوان کرد و گفت: این اقدام شرکت ها فرار از هویت محسوب می‌شود و این درحالی است که در برندهای خارجی این موارد رعایت می‌شود.
مشاور ارشد اتحادیه پوشاک کشور افزود: مشکل بیمه و مالیات، سدی بر سر راه تولیدکنندگان پوشاک محسوب می‌شود  که این مهم در مسیر رونق‌بخشی به تولید نیازمند توجه و رسیدگی است.