جمعه 26 مهر 1398
En
logo
تاریخ : چهارشنبه 10 مهر 1398
کد 27644

 یک مدیر شهرداری اصفهان :

مشارکت شهرداری اصفهان در تولید انرژی پاک

شهرداری زمین راه‌اندازی نیروگاه‌‌های خورشیدی سرمایه‌گذاران را تامین می‌کند

 مدیر بهینه سازی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: شهرداری اصفهان به منظور مشارکت در تولید انرژی پاک در شهر اصفهان  زمین مورد نیاز برای راه اندازی نیروگاه های خورشیدی را برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تامین می‌کند.
به گزارش ایلنا، امیرحسین ملک‌پور در گفتگویی با اشاره به مصوبه شهر خورشیدی شورای شهر اصفهان و اقدامات شهرداری در این زمینه اظهار کرد: پس از برگزاری رویداد شهر خورشیدی در میدان امام حسین (ع) دو کارگروه عملی و تئوری برای پیگیری مصوبات در شهرداری اصفهان تشکیل شد.
فروش انرژی مازاد نیروگاه خورشیدی سالن اجلاس سران
وی بیان کرد: در حال حاضر 23 نیروگاه خورشیدی در سطح شهر اصفهان وجود دارد که بزرگترین آن‌ها در سالن اجلاس سران شهر نصب شده و توان تولید انرژی آن روزانه یکصد کیلو وات است و با توجه به اینکه این میزان انرژی مازاد بر نیاز مصرفی است  به شبکه توزیع وصل شده  از طریق تجهیزات شرکت برق به برق شهری تبدیل و استفاده می‌شود.  
مدیر بهینه سازی، تعمیرات و نگهداری تأسیسات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: در مجموع اکنون روزانه حدود 300 کیلووات انرژی از طریق تاسیسات خورشیدی در شهرداری اصفهان تولید می‌شود.
ملک پور افزود: در گذشته تولیدکنندگان انرژی خورشیدی با کیلووات بالا می‌توانستند برای احداث تاسیسات از یارانه بخش دولتی استفاده کنند؛ ولی در حال حاضر یارانه به صفر رسیده است.
وی با اشاره به اینکه راهکار برای گسترش استفاده از انرژی خورشیدی در شهر اصفهان ارایه زمین به سرمایه‌گذار بخش خصوصی از سوی شهرداری و تامین تجهیزات از سوی سرمایه‌گذار برای تولید و بهره برداری از این نوع انرژی است، افزود: می‌توان با مشارکت بخش خصوصی برای تولید انرژی پاک اقدام کرد.