جمعه 26 مهر 1398
En
logo
تاریخ : سه شنبه 9 مهر 1398
کد 27640

مدیر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان:

برترین‌های ایده‌بازار گیاهان دارویی کشور در اصفهان

  سه ایده برترین‌ رویداد ایده بازار در حوزه گیاهان دارویی معرفی شدند
مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: یکی از صادرات مهم در کشور، گیاهان دارویی است که استان اصفهان نیز سهم مهمی از این بازار را به خود اختصاص داده است.
به گزارش ایسنا هومن سراج در آیین اختتامیه ایده بازار در حوزه گیاهان دارویی و صنایع وابسته در اصفهان گفت: در شعبه تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، کمیته علمی رویداد تشکیل شد و فراخوان ارسال ایده در مباحث مربوط به حوزه گیاهان دارویی در محورهای صنایع غذایی، باغبانی و زراعت، ژنتیک و بیوتکنولوژی، داروسازی، صنعت گیاهان دارویی و اشتغال، توسعه فرهنگ تعاون کار گروهی، طب سنتی و بازاریابی و اقتصاد، انتخاب و پوستر رویداد به همه دانشگاه ها، مراکز رشد و شرکت های تعاونی کشاورزی ارسال شد.
وی تصریح کرد: از مجموع طرح‌های دریافتی تا مرداد امسال، در مرحله اول داوری ۲۷ ایده انتخاب و در مرحله بعد ۱۷ طرح برگزیده شدند و ۱۰ طرح از کل کشور برای شرکت در اختتامیه و ارایه حضوری راه یافتند.
مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی واحد اصفهان تاکید کرد: طرح هایی برگزیده شدند که زمینه تجاری سازی دارند و میتوانند مشکلی از استان رفع کنند.
گفتنی است رویداد ایده بازار در حوزه گیاهان دارویی و صنایع وابسته به همت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، مرکز رشد واحدهای فناوری و مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد.
در پایان پس از سه مرحله داوری، ایده ناصر پورسعید با عنوان تولید نسل جدید مکمل غذایی ویتامین D کاملا طبیعی با خصوصیات عملکردی بالقوه در پیشگیری از استرس های اکسیداتیو (به ویژه بیماری آلزایمر) به‌عنوان ایده برتر شناخته شد و پس از آن، ایده‌های ساناز شیرانی با عنوان متابولیت های ثانویه هدف و مواد موثره از طریق بیورآکتورهای زیستی» و منیر آگاهی با عنوان محرک رشد زعفران به‌ترتیب عناوین دوم و سوم را کسب کردند.