پنجشنبه 25 مهر 1398
En
logo
تاریخ : يکشنبه 7 مهر 1398
کد 27635

رییس نظام صنفی رایانه‌ای:

25امین نمایشگاه اتوکام اصفهان ؛ 8 تا 12 آبان

دولت الکترونیک و ایجاد شهر هوشمند محور نمایشگاه اتوکام اصفهان است
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان گفت:بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام؛کامپیوتر،اتوماسیون اداری،مخابرات و استارت آپ 8 الی 12 آبان در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار می شود .
به گزارش  ایسنا  محمد اطرج در نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام اصفهان  با بیان اینکه اتوکام، بزرگترین رویداد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین قدیم ‌ترین نمایشگاه اصفهان است، اظهار کرد: اتوکام اصفهان در این سال‌ها همزمان با الکامپ تهران برگزار می شود .
وی با اشاره به ضرورت توسعه دولت الکترونیک در کشور و استان اظهار کرد:در دولت الکترونیک ایجاد ساختمان ها و  شهر هوشمند مطرح است و این یکی از ابعاد این دوره اتوکام است.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: عامل اصلی توسعه نیافتن دولت الکترونیک نداشتن متولی واحد در این حوزه است .
اطرج خاطر نشان کرد: در حال حاضر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در اصفهان بالاتر از نیازهای این استان توسعه یافته و پس از تهران قرار داریم اما در حوزه کسب‌وکار فناوری اطلاعات در رده سوم به پایین قرار داریم.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان به تاثیر تحریم‌ها و رکود اقتصادی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت‌ها در بخش سخت‌افزاری این حوزه تاثیر گذاشته است. همچنین در حوزه‌های نرم‌افزاری نیز به دلیل محدود و کم شدن بودجه‌های دولتی، آنها نیز در وصول مطالبات خود دچار مشکل شده‌اند.