يکشنبه 29 دي 1398
En
logo
تاریخ : چهارشنبه 7 فروردين 1398
کد 27114

مدیرعامل سازمان انتقال خون

ذخیره خونی کشور ۶ برابر مصرف روزانه/مشکلی در مناطق سیل زده نداریم

مدیرعامل سازمان انتقال خون، میزان ذخیره خون در ایام نوروز را مطلوب دانست و گفت: در حال حاضر میزان ذخیره خون در کشور، ۶ برابر مصرف روزانه است.
به گزارش باز نیوز به نقل از مهر؛ علی اکبر پورفتح اله مدیرعامل سازمان انتقال خون؛ به بازدید روز چهارشنبه از برخی از مراکز انتقال خون در شهر تهران اشاره کرد و افزود: در آغاز سال جدید، بازدیدی از برخی از مراکز اهدای خون در سطح شهر تهران داشتیم و خوشبختانه وضعیت بسیار خوب است.
وی با اشاره به تمهیدات روزهای پایانی سال برای ذخیره خون و فرآورده‌های خونی، گفت: ما تلاش کردیم ذخیره کافی خون و فرآورده‌های خونی وارد سال جدید شویم و در حال حاضر میزان ذخیره خون در کشور ۶ برابر مصرف روزانه است.
پورفتح اله میزان مراجعات تهرانی‌ها به مراکز اهدای خون در روزهای سال نو را مطلوب دانست و افزود: روز گذشته به رغم بارندگی شدید در پایتخت، ۷۰۰ نفر مراجعه کننده به مراکز اهدای خون داشتیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون، از امکان دریافت پلاکت و پلاسما در سه مرکز اهدای خون شهر تهران خبر داد و گفت: روز گذشته ۶۰ واحد پلاکت اهدا شد که نیاز بیماران مبتلا به سرطان پاسخ داده می‌شود.
پورفتح اله با اشاره به مناطق سیل زده کشور، افزود: وضعیت ذخیره خون و فرآورده‌های خونی در کشور بسیار خوب است و در هیچ استانی دچار کمبود نیستیم.
وی تاکید کرد: چنانچه در استانی با کمبود خون مواجه شویم، از طریق جابجایی خون، مشکل را حل خواهیم کرد.