يکشنبه 6 بهمن 1398
En
logo
تاریخ : پنجشنبه 26 مرداد 1396
کد 11980

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خبر داد:

عزم جدي اتاق بازرگاني اصفهان براي كاهش دغدغه‌هاي تامين اجتماعي فعالان اقتصادي

رونق بنگاه‌های اقتصادی و افزایش آمار اشتغال، ضمن بهبود وضعيت درآمد تامین اجتماعی،پرداخت بیمه بیکاری را كاهش مي دهد.
به گزارش خبرنگار بازنیوز، مصطفی رناسی در سمینار آشنایی با قوانین و مقررات تامین اجتماعی كه به همت انجمن مدیران مالی اصفهان و با مشاركت هيات نظارت بر نمايندگان مالياتي اتاق بازرگاني اصفهان برگزار شد، با اشاره به لزوم آگاهی مدیران عامل شركت در زمینه امور مالی و بازرگانی گفت: مدیران عامل باید حداقل اطلاعات را در مورد مسائل بازرگانی و امور مالی داشته باشند چرا كه تصميم گيري منطقي و رعايت دقيق مقرارت مالي، مالياتي و تامين اجتماعي در ترسيم مسير درست مجموعه هاي اقتصادي بسیارحياتي به نظر مي رسد.
وی با اشاره به تحقق شعار انتخاباتي "اصفهان اتاق برای همه، همه براي نجات اقتصاد" گفت:همکاری سازنده اي بين مدیران دولتي ، تشکل‌های بخش خصوصي و اتاق بازرگاني شكل گرفته است و اين همکاری باعث هم‌افزایی روزافزون و تقويت جايگاه فعالان اقتصادي خواهد شد.
رناسی با اشاره به بهبود وضعيت و همچنين رصد مستمر فعاليت هاي نمايندگان اتاق بازرگاني،افزود: در دو سال اخير با تشكيل هيات نظارت بر عملكرد نمايندگان، تدوين آيين نامه ها،برگزاري دوره هاي آموزشي و گزينش هاي تخصصي،رضايت نسبي فعالان اقتصادي و اعضاي اتاق از آراي اين هيات ها به دست آمده است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه اظهار داشت: در بخش مالیاتی بيش از ٨٠ درصد موفق بوده ايم ولی در بخش تامین اجتماعی، با توجه به اطلاعات پایین مدیران مالی، نتايج مورد نظر به دست نيامده است و به همين دليل بر برگزاري دوره هاو همایش‌هاي تخصصي با موضوع تامین اجتماعی متمركز شده ايم.
وی با تشريح موفقیت‌های به دست آمده در سال‌هاي اخير گفت: در گذشته هنگام حسابرسی دفاتر تامین اجتماعی، به دریافت سوابق از پانزده سال پیش نیاز بود ولی در حال حاضر تنها سوابق یک سال قبل از آخرین لیست بیمه توسط  تامین اجتماعی درخواست مي شود.  
وی با بيان مذاكرات و مصوبات پنجاه و يكمين جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصي استان اصفهان،گفت: با اينكه با تلاش هاي صورت پذيرفته تركيب هيات تجديد نظر تامين اجتماعي با حكم وزيراصلاح شده است، امامتاسفانه هنوز جلسات اين هيات با تركيب قبلي تشكيل مي شود و در شوراي گفت‌وگو تصویب شد تا زمان اصلاح تركيب،از بررسي پرونده ها خودداري شود.
رناسی در پایان با اشاره به عواقب جبران ناپذير تعطيلي بنگاه هاي اقتصادي گفت: رونق بنگاه‌های اقتصادی و افزایش آمار اشتغال، ضمن بهبود وضعيت درآمد تامین اجتماعی،پرداخت بیمه بیکاری را كاهش مي دهد.